ویژگی‌های منحصربه‌فرد کتاب‌های میکرو زیست‌شناسی

در این‌جا می‌خوایم بررسی کنیم که چرا باید میکرو زیست رو انتخاب کنین. این کتاب چه ویژگی‌های خاصی داره که باعث برتری اون نسبت به سایر کتاب‌ها میشه؟ چرا میکرو زیست، انتخاب کسانی هست که به درصدهای بالا می‌اندیشند؟ برای پاسخگویی به این سؤال، بعضی از ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد کتاب رو بررسی می‌کنیم.


کتاب میکرو زیست گاج تنها کتابی است که تمامی سؤالات کنکور‌های ۱۰ سال اخیر را پوشش داده است و سؤالاتی که مطابق کتاب درسی جدید یا سبک جدید سؤالات کنکور نبوده‌اند، به‌روز‌رسانی شده‌اند و در نتیجه، تمامی سؤالات این کتاب، کاملاً منطبق بر کتاب درسی هستند.

کتاب میکرو زیست گاج تنها کتابی است که تمامی شکل‌های کتاب درسی، حتی شکل‌های ورودی فصل و حاشیه‌ها را بررسی کرده است و نکات آن‌ها را در قالب «کادرهای نکات شکل» بیان کرده است. علاوه‌بر این، تمامی شکل‌های کتاب درسی در سؤالات استفاده و نکات آن‌ها در قالب تست بررسی شده‌اند.

کتاب میکرو زیست گاج تنها کتابی است که همه فعالیت‌های کتاب را در «کادرهای فعالیت» بررسی کرده است. در این کادرها، پاسخ فعالیت‌ها و همچنین نکات آموزشی، مفهومی و ترکیبی آن‌ها بیان شده است. در تست‌ها نیز سؤالاتی از فعالیت‌ها طرح‌ شده‌اند و این سؤال‌ها نیز با آدرس «فعالیت کتاب درسی» متمایز شده‌اند.

کتاب میکرو زیست گاج تنها کتابی است که کل متن کتاب درسی را پوشش می‌دهد و تمام نکات مفهومی و ترکیبی را نیز بیان کرده است. با این وجود، هیچ نکته خارج از کتابی در این کتاب وجود ندارد و تمامی مطالب ذکر‌شده، در راستای مطالب کتاب درسی و کنکور است و برای کسب درصد کامل کنکور کافی است.

کتاب میکرو زیست گاج تنها کتابی است که سؤالاتی متنوع بر اساس انواع سبک‌های کنکوری در آن وجود دارند و افراط یا تفریط در توجه به یک سبک، به‌ویژه سؤالات شمارشی، وجود ندارد. تعداد سؤالات هر سبک نیز مشابه تعدادی است که هر سال در کنکور مطرح می‌شود.

کتاب میکرو زیست گاج تنها کتابی است که پاسخنامه تشریحی کامل دارد و در آن، تمامی گزینه‌های هر سؤال بررسی شده‌اند. علاوه‌بر این، نکات مفهومی و ترکیبی، دام‌های آموزشی، جدول‌های مقایسه‌ای و مهارت‌های حل سؤال نیز در پاسخنامه بررسی شده‌اند و پاسخنامه این کتاب، مثل یک درسنامه کامل عمل می‌کند.

کتاب میکرو زیست گاج تنها کتابی است که سؤالات تستی آن، کاملاً مشابه با کنکور سراسری طرح شده‌اند. این مشابهت، از جهت سبک سؤالات، ادبیات مورداستفاده در سؤالات و همچنین درجه سختی سؤالات است. تست‌های این کتاب، بیشترین شباهت با کنکور را دارند.

کتاب میکرو زیست گاج تنها کتابی است که در آن، هم درجه دشواری تست‌ها مشخص شده است و هم تست‌های منتخب. بنابراین، شما می‌توانید در صورتی که زمان کافی برای پاسخگویی به همه سؤالات را ندارید، فقط از سؤالات منتخب استفاده کنید. مشخص‌شدن تست‌های ترکیبی با گفتارهای قبلی و بعدی، ویژگی دیگر این کتاب است.

کتاب میکرو زیست گاج تنها کتابی است که در آن، به بررسی دام‌های آموزشی و مهارت‌های حل سؤال پرداخته شده است. با مطالعه این مباحث، شما می‌توانید مثل طراح فکر کنید و به‌راحتی، از عهده پاسخگویی به سؤالات مختلف بربیاید. علاوه‌بر این، اشتباهات متداول دانش‌آموزان در مباحث مختلف نیز مطرح شده‌اند.

کتاب میکرو زیست گاج تنها کتابی است که واقعاً رنگی هست! یعنی استفاده از رنگ در این کتاب، صرفاً برای افزایش جذابیت کتاب نبوده است و از رنگ‌ها برای نمایش شکل‌های باکیفیت برای درک بهتر، ارائه کادرهای مختلف برای موضوعات مختلف، درجه دشواری تست‌ها، تست‌های منتخب و … استفاده شده است.

کتاب میکرو زیست گاج تنها کتابی است که همه نکات مفهومی و ترکیبی در آن مطرح شده‌اند و البته، این نکات بر اساس کتاب درسی و دید طراحان کنکور هست و نه صرفاً برداشت شخصی مؤلف! کادرهای «همه‌چیز درباره» نیز کل نکات ترکیبی جانوری را مطرح می‌کنند.

کتاب میکرو زیست گاج تنها کتابی است که زمان بسیار زیادی برای ویرایش آن صرف شده است و تعداد بسیار زیادی از بهترین اساتید زیست‌شناسی کشور، در ویرایش علمی آن نقش داشته‌اند. هدف این بوده‌است که کتاب با کم‌ترین اشکال نسبت به‌ کتاب‌های دیگر (و حتی کاملاً بدون اشکال)، در اختیار دانش‌آموزان قرار بگیرد.

مطالب مرتبط

۱۱ دیدگاه‌

 1. مهدیه گفت:

  کتاب زیست میکرو پایه نظام جدید … صفحه ۳۵۶ ستون سمت چپی قسمت صورتی ترکیب فصل ۳ و ۶ خط سوم باید بجای فتوسنتز، تنفس سلولی نوشته بشه

 2. Zhra گفت:

  کتاب میکرو زیست دوازدهم صفحه ۹۱ نمودار پایین صفحه عدد ۳۷ نقطه ماکزیمم هست نه ۲۷

 3. amir گفت:

  کتاب زیست میکروطلایی صفحه ۹ و همچنین صفحه۶۰۲ بالای ساختار دوم مشکل تایپی داره

 4. yop گفت:

  سلام . من آزمون کامل دوازدهمو خریداری کردم اما رمز آزمون های ۱۷،۱۸،۱۹ رو دریافت نکردم . توی توضیحات ازمونم زدید ۲۲ مرحله !

 5. رحمتی گفت:

  سلام. خسته نباشید. کتاب ایکیوزیست نظام جدید چه زمانی چاپ میشود

 6. عباس گفت:

  سلام
  کتاب میکرو ۱۲ که امروز گاج موجود کرده تالیف شماست؟
  یا تالیف شما هنوز چاپ نشده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *